İSTANBUL 00:00:0000:00:00
TEKSTİL TASARIMCILARI DERNEĞİ Kuruluş 1996

Misyonumuz

7.10.2017 17:27:54 3693 Kurumsal

Derneğimizin Misyonu


- Tekstil alanındaki sanatsal ve eğitsel çalışmaların gelişimine katkıda bulunur, her türlü desteği sağlar. 

- Tekstil alanını ilgilendiren konularda inceleme, derleme, arşivleme, çeviri gibi çalışmalarda bulunur, arşivler ve kitaplıklar oluşturur. 

- Ulusal sanat ve kültürümüzü, tekstil sanatçılarımızı, onların çalışmalarını, ürünlerini tanıtmak amacıyla yurt içi ve yurt dışında çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerde bulunur, konferanslar, kongreler, açık oturumlar, sempozyumlar, paneller v.b. toplantılar yapar. Sergiler, dinletiler, şenlikler, geziler düzenler, çeşitli kurslar, yarışmalar açar, jüriler oluşturur, burslar, krediler verir, kitap, dergi, bülten, broşür ve benzeri yayımları yapar. Üyeleri arasındaki sosyal ilişkiyi arttırmak; dayanışma ve işbirliğini sağlamak amacıyla balo, kokteyl ve benzeri toplantılar düzenler. 

 - Üyelerin haklarını korur ve savunur, üyelerin özlük sorunlarının çözümü ve mesleksel gereksinimlerinin karşılanması amacıyla girişimlerde bulunur, sağlık ve yaşlılıkla ilgili sorunların aşılmasına, emeklilik, sigorta gibi sosyal hakların kazanılmasına ve geliştirilmesine çaba gösterir. 

 - Dokuma, basma, örme, giyim, halk sanatları ve bu gibi tekstil ürünlerinin araştırılması, saptanması, korunması, onarılması, geliştirilmesi, öğretilmesi, yayılması amacıyla çeşitli çalışmalar yapar. Endüstriyle, çeşitli kurum, kuruluşlar ve kişilerle ilişkiler kurar, ortak çalışmalara girer. 

 - Dernek amacına uygun olarak, taşınmaz mallar edinir, kiralar, devreder, lokal açar. 

 - Dernek, federasyon, konfederasyon gibi her türlü üst örgütlenmeler, genel kurulun kararı sonucu verilecek yetkiyle katılabilir. Bu yetkiye dayanarak, yönetim kurulu bu üst örgütlenmenin gerekli koşullarını ve yükümlülüklerini yerine getirir.

     


Yorum YapYazili ResimBu Habere Hiç Yorum Yapılmamış 0
Resim Galerisi

E-Bültene üye ol E-Bültene üye olarak, mail üzerinden bilgilendirmeler alabilirsiniz.
Yönetim Kurulu